E-T-A 530-K-2-B3-20A
530-K-2-B3-20A
Part No.:
530-K-2-B3-20A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua530-K-2-B3-20A.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 20A
Packaging:
Bulk
Series:
530
MountingType:
DIN Rail
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
20A
VoltageRating-AC:
240 V
VoltageRating-DC:
110 V
ActuatorType:
Lever
NumberofPoles:
3
Illumination:
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
ShinYua530-K-2-B3-20A.pdf
1. How to order 530-K-2-B3-20A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 530-K-2-B3-20A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530-K-2-B3-20A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 530-K-1-01-100A 530-K-4-02-100A 530-K-4-04-20A 530-K-1-02-SI-125A 530-K-2-B3-20A
Part Number 530-K-1-01-100A 530-K-4-02-100A 530-K-4-04-20A 530-K-1-02-SI-125A 530-K-2-B3-20A
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 530 530 530 530 530
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
BreakerType Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps) 20A 20A 20A 20A 20A
VoltageRating-AC 240 V 240 V 240 V 240 V 240 V
VoltageRating-DC 110 V 110 V 110 V 110 V 110 V