E-T-A 530-K-4-02-100A
530-K-4-02-100A
Part No.:
530-K-4-02-100A
Datasheet:
ShinYua530-K-4-02-100A.pdf
Description:
CIR BRKR 100A 240VAC 110VDC
CurrentRating(Amps):
100A
VoltageRating-AC:
240 V
VoltageRating-DC:
110 V
ActuatorType:
Lever
NumberofPoles:
3
Illumination:
IlluminationVoltage(Nominal):
Datasheet:
ShinYua530-K-4-02-100A.pdf
1. How to order 530-K-4-02-100A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 530-K-4-02-100A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 530-K-4-02-100A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 530-K-1-01-100A 530-K-4-02-100A 530-K-4-04-20A 530-K-1-02-SI-125A 530-K-2-B3-20A
Part Number 530-K-1-01-100A 530-K-4-02-100A 530-K-4-04-20A 530-K-1-02-SI-125A 530-K-2-B3-20A
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 530 530 530 530 530
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
BreakerType Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps) 100A 100A 100A 100A 100A
VoltageRating-AC 240 V 240 V 240 V 240 V 240 V
VoltageRating-DC 110 V 110 V 110 V 110 V 110 V