OptiFuse APM-AF-10A
APM-AF-10A
Part No.:
APM-AF-10A
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaAPM-AF-10A.pdf
Description:
FUSE AUTO 10A 32VDC BLADE MINI
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
APM-AF
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Automotive
CurrentRating(Amps):
10 A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
32 V
ResponseTime:
BreakingCapacity@RatedVoltage:
Blade, Miniature
MeltingI²t:
ApprovalAgency:
OperatingTemperature:
Color:
Category:
Fuses
Datasheet:
ShinYuaAPM-AF-10A.pdf
1. How to order APM-AF-10A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the APM-AF-10A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of APM-AF-10A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of APM-AF-10A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as APM-AF-10A pin diagram, APM-AF-10A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image APM-AF-15A APM-AF-10A APM-AF-20A
Part Number APM-AF-15A APM-AF-10A APM-AF-20A
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk
Series APM-AF APM-AF APM-AF
ProductStatus Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder
FuseType Automotive Automotive Automotive
CurrentRating(Amps) 10 A 10 A 10 A
VoltageRating-AC - - -
VoltageRating-DC 32 V 32 V 32 V