OptiFuse APR58-UL-3A
APR58-UL-3A
Part No.:
APR58-UL-3A
Manufacturer:
OptiFuse
Category:
Fuses
Package:
Datasheet:
ShinYuaAPR58-UL-3A.pdf
Description:
FUSE AUTO 3A 58VDC BLADE
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
APR58-UL
ProductStatus:
Active
MountingType:
Holder
FuseType:
Automotive
CurrentRating(Amps):
3 A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
58 V
ResponseTime:
BreakingCapacity@RatedVoltage:
Blade, ATO/ATC
MeltingI²t:
1kA
ApprovalAgency:
16.2
OperatingTemperature:
cURus, UL248-1
Color:
Category:
Fuses
Datasheet:
ShinYuaAPR58-UL-3A.pdf
1. How to order APR58-UL-3A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the APR58-UL-3A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of APR58-UL-3A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of APR58-UL-3A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image APR58-UL-10A APR58-UL-3A APR58-UL-30A APR58-UL-4A APR58-UL-15A
Part Number APR58-UL-10A APR58-UL-3A APR58-UL-30A APR58-UL-4A APR58-UL-15A
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series APR58-UL APR58-UL APR58-UL APR58-UL APR58-UL
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
FuseType Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
CurrentRating(Amps) 3 A 3 A 3 A 3 A 3 A
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 58 V 58 V 58 V 58 V 58 V