OptiFuse APR58-UL-4A
APR58-UL-4A
Part No.:
APR58-UL-4A
Datasheet:
ShinYuaAPR58-UL-4A.pdf
Description:
FUSE AUTO 4A 58VDC BLADE
CurrentRating(Amps):
4 A
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
58 V
ResponseTime:
BreakingCapacity@RatedVoltage:
Blade, ATO/ATC
MeltingI²t:
1kA
ApprovalAgency:
36.8
OperatingTemperature:
cURus, UL248-1
Color:
Datasheet:
ShinYuaAPR58-UL-4A.pdf
1. How to order APR58-UL-4A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the APR58-UL-4A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of APR58-UL-4A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of APR58-UL-4A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image APR58-UL-10A APR58-UL-3A APR58-UL-30A APR58-UL-4A APR58-UL-15A
Part Number APR58-UL-10A APR58-UL-3A APR58-UL-30A APR58-UL-4A APR58-UL-15A
Manufacturer OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse OptiFuse
Package/Case
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series APR58-UL APR58-UL APR58-UL APR58-UL APR58-UL
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Holder Holder Holder Holder Holder
FuseType Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
CurrentRating(Amps) 4 A 4 A 4 A 4 A 4 A
VoltageRating-AC - - - - -
VoltageRating-DC 58 V 58 V 58 V 58 V 58 V