Sensata-Crydom CN024D05
CN024D05
Part No.:
CN024D05
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
4-SIP
Datasheet:
ShinYuaCN024D05.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-24V
  • Related Categories
Package/Case:
4-SIP
Packaging:
Tube
Series:
CN
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
3 ~ 12VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 24 V
LoadCurrent:
3.5 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
PC Pin
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaCN024D05.pdf
1. How to order CN024D05 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CN024D05 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CN024D05?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CN024D05.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CN024D05 pin diagram, CN024D05 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CN024D05 CN048D05 CN240A24 CN024D24 CN048D24
Part Number CN024D05 CN048D05 CN240A24 CN024D24 CN048D24
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case 4-SIP 4-SIP 4-SIP 4-SIP 4-SIP
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series CN CN CN CN CN
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
OutputType DC DC DC DC DC
Voltage-Input 3 ~ 12VDC 3 ~ 12VDC 3 ~ 12VDC 3 ~ 12VDC 3 ~ 12VDC
Voltage-Load 0 V ~ 24 V 0 V ~ 24 V 0 V ~ 24 V 0 V ~ 24 V 0 V ~ 24 V
LoadCurrent 3.5 A 3.5 A 3.5 A 3.5 A 3.5 A