Sensata-Crydom CN048D24
CN048D24
Part No.:
CN048D24
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
4-SIP
Datasheet:
ShinYuaCN048D24.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 100MA 0-48V
  • Related Categories
Package/Case:
4-SIP
Packaging:
Tube
Series:
CN
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
16 ~ 30VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 48 V
LoadCurrent:
100 mA
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
PC Pin
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaCN048D24.pdf
1. How to order CN048D24 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CN048D24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CN048D24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CN048D24.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CN048D24 pin diagram, CN048D24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CN024D05 CN048D05 CN240A24 CN024D24 CN048D24
Part Number CN024D05 CN048D05 CN240A24 CN024D24 CN048D24
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case 4-SIP 4-SIP 4-SIP 4-SIP 4-SIP
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series CN CN CN CN CN
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
OutputType DC DC DC DC DC
Voltage-Input 16 ~ 30VDC 16 ~ 30VDC 16 ~ 30VDC 16 ~ 30VDC 16 ~ 30VDC
Voltage-Load 0 V ~ 48 V 0 V ~ 48 V 0 V ~ 48 V 0 V ~ 48 V 0 V ~ 48 V
LoadCurrent 100 mA 100 mA 100 mA 100 mA 100 mA