Murata Electronics DE2E3KY102MA2BM01
DE2E3KY102MA2BM01
Part No.:
DE2E3KY102MA2BM01
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDE2E3KY102MA2BM01.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 250VAC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Bulk
Series:
KY
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250VAC
TemperatureCoefficient:
E
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)