Murata Electronics DE2E3KY332MA3BM02F
DE2E3KY332MA3BM02F
Part No.:
DE2E3KY332MA3BM02F
Datasheet:
ShinYuaDE2E3KY332MA3BM02F.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
ProductStatus:
Last Time Buy
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Datasheet:
ShinYuaDE2E3KY332MA3BM02F.pdf
1. How to order DE2E3KY332MA3BM02F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DE2E3KY332MA3BM02F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DE2E3KY332MA3BM02F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DE2E3KY332MA3BM02F DE2E3KY472MA2BM01F DE2E3KY102MN2AM01F DE2E3KY472MN2AM01F DE2E3KY102MN3AM02F
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series KY KY KY KY KY
ProductStatus Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy
Capacitance 3300 pF 3300 pF 3300 pF 3300 pF 3300 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC
TemperatureCoefficient E E E E E
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2
Applications Safety Safety Safety Safety Safety
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm) 0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm) 0.472 (12.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)