Murata Electronics DE2E3KY472MN2AM01F
DE2E3KY472MN2AM01F
Part No.:
DE2E3KY472MN2AM01F
Datasheet:
ShinYuaDE2E3KY472MN2AM01F.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Datasheet:
ShinYuaDE2E3KY472MN2AM01F.pdf
1. How to order DE2E3KY472MN2AM01F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DE2E3KY472MN2AM01F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DE2E3KY472MN2AM01F?
Image DE2E3KY332MA3BM02F DE2E3KY472MA2BM01F DE2E3KY102MN2AM01F DE2E3KY472MN2AM01F DE2E3KY102MN3AM02F
Capacitance 4700 pF 4700 pF 4700 pF 4700 pF 4700 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC
TemperatureCoefficient E E E E E
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Size/Dimension 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)