Murata Electronics DE2E3KY102MN2AM01F
DE2E3KY102MN2AM01F
Part No.:
DE2E3KY102MN2AM01F
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
ShinYuaDE2E3KY102MN2AM01F.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 250VAC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial, Disc
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
KY
ProductStatus:
Last Time Buy
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250VAC
TemperatureCoefficient:
E
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYuaDE2E3KY102MN2AM01F.pdf
1. How to order DE2E3KY102MN2AM01F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DE2E3KY102MN2AM01F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DE2E3KY102MN2AM01F?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DE2E3KY332MA3BM02F DE2E3KY472MA2BM01F DE2E3KY102MN2AM01F DE2E3KY472MN2AM01F DE2E3KY102MN3AM02F
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Series KY KY KY KY KY
ProductStatus Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy
Capacitance 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC
TemperatureCoefficient E E E E E
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2 X1, Y2
Applications Safety Safety Safety Safety Safety
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)