Murata Electronics DE2E3KY102MN3AM02F
DE2E3KY102MN3AM02F
Part No.:
DE2E3KY102MN3AM02F
Datasheet:
ShinYuaDE2E3KY102MN3AM02F.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 250VAC RADIAL
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.394 (10.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Datasheet:
ShinYuaDE2E3KY102MN3AM02F.pdf
1. How to order DE2E3KY102MN3AM02F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DE2E3KY102MN3AM02F price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DE2E3KY102MN3AM02F?
Image DE2E3KY332MA3BM02F DE2E3KY472MA2BM01F DE2E3KY102MN2AM01F DE2E3KY472MN2AM01F DE2E3KY102MN3AM02F
Capacitance 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC 250VAC
TemperatureCoefficient E E E E E
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Size/Dimension 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)