Murata Electronics DE2E3KY222MA2BM01
DE2E3KY222MA2BM01
Part No.:
DE2E3KY222MA2BM01
Datasheet:
ShinYuaDE2E3KY222MA2BM01.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 250VAC RADIAL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)