Murata Electronics DE2E3KY332MA2BM01
DE2E3KY332MA2BM01
Part No.:
DE2E3KY332MA2BM01
Datasheet:
ShinYuaDE2E3KY332MA2BM01.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250VAC
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.354 Dia (9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)