Sensata-Crydom DRD24D06X
DRD24D06X
Part No.:
DRD24D06X
Datasheet:
ShinYuaDRD24D06X.pdf
Description:
RELAY SSR 24-280 V
Packaging:
Bulk,Box
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
24 V ~ 280 V
LoadCurrent:
6 A
Datasheet:
ShinYuaDRD24D06X.pdf
1. How to order DRD24D06X on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DRD24D06X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DRD24D06X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DRD24D06X.
7.How to contact us to get technical supports, such as DRD24D06X pin diagram, DRD24D06X datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 84134210K HD6050KT HD6050KT-10 DRD24D06X DRD48D06X
Part Number 84134210K HD6050KT HD6050KT-10 DRD24D06X DRD48D06X
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Bulk,Box Bulk,Box Bulk,Box Bulk,Box Bulk,Box
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V
LoadCurrent 6 A 6 A 6 A 6 A 6 A