Sensata-Crydom DRD48D06X
DRD48D06X
Part No.:
DRD48D06X
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaDRD48D06X.pdf
Description:
RELAY SSR 48-600 V
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
48 V ~ 600 V
LoadCurrent:
6 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaDRD48D06X.pdf
1. How to order DRD48D06X on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DRD48D06X price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DRD48D06X?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DRD48D06X.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DRD48D06X pin diagram, DRD48D06X datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 84134210K HD6050KT HD6050KT-10 DRD24D06X DRD48D06X
Part Number 84134210K HD6050KT HD6050KT-10 DRD24D06X DRD48D06X
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V
LoadCurrent 6 A 6 A 6 A 6 A 6 A