Sensata-Crydom DRD24D06XR
DRD24D06XR
Part No.:
DRD24D06XR
Datasheet:
ShinYuaDRD24D06XR.pdf
Description:
RELAY SSR 24-280 V
Packaging:
Bulk
Series:
DR Dual
Circuit:
SPST-NO (1 Form A) x 2
OutputType:
AC
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
24 V ~ 280 V
LoadCurrent:
6 A
Datasheet:
ShinYuaDRD24D06XR.pdf
1. How to order DRD24D06XR on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DRD24D06XR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DRD24D06XR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DRD24D06XR.
7.How to contact us to get technical supports, such as DRD24D06XR pin diagram, DRD24D06XR datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DRD24D06 DRD48D06 DRD24D06R DRD24D06XR DRD48D06R
Part Number DRD24D06 DRD48D06 DRD24D06R DRD24D06XR DRD48D06R
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DR Dual DR Dual DR Dual DR Dual DR Dual
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType AC AC AC AC AC
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V 24 V ~ 280 V
LoadCurrent 6 A 6 A 6 A 6 A 6 A