Littelfuse Inc. FT600-2000-2
FT600-2000-2
Part No.:
FT600-2000-2
Datasheet:
ShinYuaFT600-2000-2.pdf
Description:
FUSE BOARD MOUNT 2A 600VAC 2SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
CurrentRating(Amps):
2A
VoltageRating-AC:
600 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
BreakingCapacity@RatedVoltage:
60A
Datasheet:
ShinYuaFT600-2000-2.pdf
1. How to order FT600-2000-2 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the FT600-2000-2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FT600-2000-2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FT600-2000-2.
Image FT600-1250-2 FT600-2000-2 FT600-0500-2
Part Number FT600-1250-2 FT600-2000-2 FT600-0500-2
CurrentRating(Amps) 2A 2A 2A
VoltageRating-AC 600 V 600 V 600 V
ApprovalAgency CSA, UL CSA, UL CSA, UL
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
BreakingCapacity@RatedVoltage 60A 60A 60A