Sensata-Crydom GNR30DCZ
GNR30DCZ
Part No.:
GNR30DCZ
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaGNR30DCZ.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 30A 48-600V
  • Related Categories
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
Series:
GNR
ProductStatus:
Not For New Designs
MountingType:
DIN Rail
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
AC, Zero Cross
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
48 V ~ 600 V
LoadCurrent:
30 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaGNR30DCZ.pdf
1. How to order GNR30DCZ on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the GNR30DCZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GNR30DCZ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GNR30DCZ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as GNR30DCZ pin diagram, GNR30DCZ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GNR30DHZ GNR30DCZ GNR10DHZ GNR45DCZ GNR25DCZ
Part Number GNR30DHZ GNR30DCZ GNR10DHZ GNR45DCZ GNR25DCZ
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series GNR GNR GNR GNR GNR
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V
LoadCurrent 30 A 30 A 30 A 30 A 30 A