Sensata-Crydom GNR45DCZ
GNR45DCZ
Part No.:
GNR45DCZ
Datasheet:
ShinYuaGNR45DCZ.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 45A 48-600V
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
48 V ~ 600 V
LoadCurrent:
45 A
On-StateResistance(Max):
TerminationStyle:
Screw Terminal
Datasheet:
ShinYuaGNR45DCZ.pdf
1. How to order GNR45DCZ on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the GNR45DCZ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of GNR45DCZ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of GNR45DCZ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as GNR45DCZ pin diagram, GNR45DCZ datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image GNR30DHZ GNR30DCZ GNR10DHZ GNR45DCZ GNR25DCZ
Part Number GNR30DHZ GNR30DCZ GNR10DHZ GNR45DCZ GNR25DCZ
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series GNR GNR GNR GNR GNR
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V 48 V ~ 600 V
LoadCurrent 45 A 45 A 45 A 45 A 45 A