Sensata-Crydom MCMX100D6
MCMX100D6
Part No.:
MCMX100D6
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
4-SIP
Datasheet:
ShinYuaMCMX100D6.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 6A 0-100V
  • Related Categories
Package/Case:
4-SIP
Packaging:
Bulk
Series:
MCMX
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
3 ~ 10VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 100 V
LoadCurrent:
6 A
On-StateResistance(Max):
40 mOhms
TerminationStyle:
PC Pin
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaMCMX100D6.pdf
1. How to order MCMX100D6 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the MCMX100D6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MCMX100D6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MCMX100D6.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MCMX100D6 pin diagram, MCMX100D6 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MCMX60D10 MCMX60D5 MCMX100D6
Part Number MCMX60D10 MCMX60D5 MCMX100D6
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case 4-SIP 4-SIP 4-SIP
Packaging Bulk Bulk Bulk
Series MCMX MCMX MCMX
ProductStatus Active Active Active
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole
Circuit SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A) SPST-NO (1 Form A)
OutputType DC DC DC
Voltage-Input 3 ~ 10VDC 3 ~ 10VDC 3 ~ 10VDC
Voltage-Load 0 V ~ 100 V 0 V ~ 100 V 0 V ~ 100 V
LoadCurrent 6 A 6 A 6 A
On-StateResistance(Max) 40 mOhms 40 mOhms 40 mOhms