TDK-Lambda Americas Inc PXD10-24WS12
PXD10-24WS12
Part No.:
PXD10-24WS12
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
ShinYuaPXD10-24WS12.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 10W
  • Related Categories
Package/Case:
6-DIP Module, 5 Leads
Packaging:
Bulk
Series:
PXD (10W)
Voltage-Input(Min):
9V
Voltage-Input(Max):
36V
Voltage-Output1:
12V
Current-Output(Max):
830mA
Power(Watts):
10 W
Voltage-Isolation:
1.6 kV
Efficiency:
82%
Size/Dimension:
2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
Datasheet:
ShinYuaPXD10-24WS12.pdf
1. How to order PXD10-24WS12 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the PXD10-24WS12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PXD10-24WS12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PXD10-24WS12.
Image PXD10-24WS05 PXD10-24WS12 PXD10-24WS15 PXD10-48WS05 PXD10-24WD12
Part Number PXD10-24WS05 PXD10-24WS12 PXD10-24WS15 PXD10-48WS05 PXD10-24WD12
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series PXD (10W) PXD (10W) PXD (10W) PXD (10W) PXD (10W)
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 830mA 830mA 830mA 830mA 830mA
Power(Watts) 10 W 10 W 10 W 10 W 10 W
Voltage-Isolation 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
OperatingTemperature - - - - -
Efficiency 82% 82% 82% 82% 82%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.00 L x 1.00 W x 0.40 H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)