Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMP13A-M3/85A
SMP13A-M3/85A
Part No.:
SMP13A-M3/85A
Datasheet:
ShinYuaSMP13A-M3/85A.pdf
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO220AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
13V
Voltage-Breakdown(Min):
14.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
21.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
18.6A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)