Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMP36A-M3/84A
SMP36A-M3/84A
Part No.:
SMP36A-M3/84A
Datasheet:
ShinYuaSMP36A-M3/84A.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 64.3VC DO220AA
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
64.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.2A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
MountingType:
Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaSMP36A-M3/84A.pdf
1. How to order SMP36A-M3/84A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SMP36A-M3/84A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMP36A-M3/84A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMP36A-M3/84A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMPC24AN-M3/H SMPC60AN-M3/H MSP5.0A-M3/89A SMP12A-M3/85A SMP36A-M3/84A
Part Number SMPC24AN-M3/H SMPC60AN-M3/H MSP5.0A-M3/89A SMP12A-M3/85A SMP36A-M3/84A
Package/Case DO-220AA DO-220AA DO-220AA DO-220AA DO-220AA
Series TransZorb®, eSMP® TransZorb®, eSMP® TransZorb®, eSMP® TransZorb®, eSMP® TransZorb®, eSMP®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Breakdown(Min) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 64.3V 64.3V 64.3V 64.3V 64.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.2A 6.2A 6.2A 6.2A 6.2A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W