Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMP14-M3/85A
SMP14-M3/85A
Part No.:
SMP14-M3/85A
Datasheet:
ShinYuaSMP14-M3/85A.pdf
Description:
TVS DIODE 14VWM 25.8VC DO220AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
14V
Voltage-Breakdown(Min):
15.6V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
25.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
15.5A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)