Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMP15-M3/85A
SMP15-M3/85A
Part No.:
SMP15-M3/85A
Datasheet:
ShinYuaSMP15-M3/85A.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 26.9VC DO220AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
15V
Voltage-Breakdown(Min):
16.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
26.9V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
14.9A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)