Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMP17A-M3/85A
SMP17A-M3/85A
Part No.:
SMP17A-M3/85A
Datasheet:
ShinYuaSMP17A-M3/85A.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO220AA
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
17V
Voltage-Breakdown(Min):
18.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
27.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
14.5A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)