Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMP24-M3/85A
SMP24-M3/85A
Part No.:
SMP24-M3/85A
Datasheet:
ShinYuaSMP24-M3/85A.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 43VC DO220AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
24V
Voltage-Breakdown(Min):
26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
43V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.3A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)