Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMP26A-M3/85A
SMP26A-M3/85A
Part No.:
SMP26A-M3/85A
Package:
DO-220AA
Datasheet:
ShinYuaSMP26A-M3/85A.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC DO220AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-220AA
Series:
TransZorb®, eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
26V
Voltage-Breakdown(Min):
28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
42.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
9.5A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)