Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMP30-M3/85A
SMP30-M3/85A
Part No.:
SMP30-M3/85A
Package:
DO-220AA
Datasheet:
ShinYuaSMP30-M3/85A.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 53.5VC DO220AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-220AA
Series:
TransZorb®, eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
30V
Voltage-Breakdown(Min):
33.3V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.5A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)