Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMP33A-M3/85A
SMP33A-M3/85A
Part No.:
SMP33A-M3/85A
Package:
DO-220AA
Datasheet:
ShinYuaSMP33A-M3/85A.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO220AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-220AA
Series:
TransZorb®, eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
33V
Voltage-Breakdown(Min):
36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
53.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
7.5A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)