Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMP36A-M3/85A
SMP36A-M3/85A
Part No.:
SMP36A-M3/85A
Package:
DO-220AA
Datasheet:
ShinYuaSMP36A-M3/85A.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO220AA
  • Related Categories
Package/Case:
DO-220AA
Series:
TransZorb®, eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
58.1V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.9A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)