Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMP36-M3/85A
SMP36-M3/85A
Part No.:
SMP36-M3/85A
Datasheet:
ShinYuaSMP36-M3/85A.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 64.3VC DO220AA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
36V
Voltage-Breakdown(Min):
40V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
64.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
6.2A
Power-PeakPulse:
400W
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)