Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC43AN-M3/H
SMPC43AN-M3/H
Part No.:
SMPC43AN-M3/H
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
TVS - Diodes
Package:
TO-277, 3-PowerDFN
Datasheet:
ShinYuaSMPC43AN-M3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC TO277A
  • Related Categories
Package/Case:
TO-277, 3-PowerDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TransZorb®, eSMP®
ProductStatus:
Active
Type:
Zener
UnidirectionalChannels:
1
BidirectionalChannels:
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
43V
Voltage-Breakdown(Min):
47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
69.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
21.6A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
PowerLineProtection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance@Frequency:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)