Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC45AN-M3/H
SMPC45AN-M3/H
Part No.:
SMPC45AN-M3/H
Datasheet:
ShinYuaSMPC45AN-M3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC TO277A
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
TransZorb®, eSMP®
Voltage-ReverseStandoff(Typ):
45V
Voltage-Breakdown(Min):
50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp:
72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs):
20.6A
Power-PeakPulse:
1500W (1.5kW)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)