TE Connectivity Passive Product SP12K21BT
SP12K21BT
Part No.:
SP12K21BT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2615 J-Lead
Datasheet:
ShinYuaSP12K21BT.pdf
Description:
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1.5W 2615
  • Related Categories
Package/Case:
2615 J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SP, CGS
ProductStatus:
Active
Resistance:
2.21 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
1.5W
Composition:
Wirewound
Features:
Current Sense, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±20ppm/°C
OperatingTemperature:
Ratings:
Size/Dimension:
0.255 L x 0.150 W (6.48mm x 3.81mm)
Height-Seated(Max):
0.112 (2.84mm)