TE Connectivity Passive Product SP22R2JT
SP22R2JT
Part No.:
SP22R2JT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
4823 J-Lead
Datasheet:
ShinYuaSP22R2JT.pdf
Description:
RES SMD 2.2 OHM 5% 2.5W 4823
  • Related Categories
Package/Case:
4823 J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
SP, CGS
ProductStatus:
Active
Resistance:
2.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2.5W
Composition:
Wirewound
Features:
Current Sense, Moisture Resistant
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
Ratings:
Size/Dimension:
0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm)
Height-Seated(Max):
0.210 (5.33mm)
NumberofTerminations:
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet:
ShinYuaSP22R2JT.pdf
1. How to order SP22R2JT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SP22R2JT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SP22R2JT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SP22R2JT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SP22R2JT pin diagram, SP22R2JT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SP233RJT SP218RJT SP22R2JT SP2220RJT SP210KJT
Part Number SP233RJT SP218RJT SP22R2JT SP2220RJT SP210KJT
Package/Case 4823 J-Lead 4823 J-Lead 4823 J-Lead 4823 J-Lead 4823 J-Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series SP, CGS SP, CGS SP, CGS SP, CGS SP, CGS
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 2.2 Ohms 2.2 Ohms 2.2 Ohms 2.2 Ohms 2.2 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2.5W 2.5W 2.5W 2.5W 2.5W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature - - - - -
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm)
Height-Seated(Max) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm)