TE Connectivity Passive Product SP2220RJT
SP2220RJT
Part No.:
SP2220RJT
Datasheet:
ShinYuaSP2220RJT.pdf
Description:
RES SMD 220 OHM 5% 2.5W 4823
Resistance:
220 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2.5W
TemperatureCoefficient:
±20ppm/°C
Size/Dimension:
0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm)
Height-Seated(Max):
0.210 (5.33mm)
Datasheet:
ShinYuaSP2220RJT.pdf
1. How to order SP2220RJT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SP2220RJT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SP2220RJT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SP2220RJT.
7.How to contact us to get technical supports, such as SP2220RJT pin diagram, SP2220RJT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SP233RJT SP218RJT SP22R2JT SP2220RJT SP210KJT
Part Number SP233RJT SP218RJT SP22R2JT SP2220RJT SP210KJT
Resistance 220 Ohms 220 Ohms 220 Ohms 220 Ohms 220 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2.5W 2.5W 2.5W 2.5W 2.5W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
TemperatureCoefficient ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C ±20ppm/°C
OperatingTemperature - - - - -
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm)
Height-Seated(Max) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm)