TE Connectivity Passive Product SP233RJT
SP233RJT
Part No.:
SP233RJT
Datasheet:
ShinYuaSP233RJT.pdf
Description:
RES SMD 33 OHM 5% 2.5W 4823
Resistance:
33 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2.5W
TemperatureCoefficient:
±30ppm/°C
Size/Dimension:
0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm)
Height-Seated(Max):
0.210 (5.33mm)
Datasheet:
ShinYuaSP233RJT.pdf
1. How to order SP233RJT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SP233RJT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SP233RJT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SP233RJT.
7.How to contact us to get technical supports, such as SP233RJT pin diagram, SP233RJT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SP233RJT SP218RJT SP22R2JT SP2220RJT SP210KJT
Part Number SP233RJT SP218RJT SP22R2JT SP2220RJT SP210KJT
Resistance 33 Ohms 33 Ohms 33 Ohms 33 Ohms 33 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2.5W 2.5W 2.5W 2.5W 2.5W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
TemperatureCoefficient ±30ppm/°C ±30ppm/°C ±30ppm/°C ±30ppm/°C ±30ppm/°C
OperatingTemperature - - - - -
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm)
Height-Seated(Max) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm)