TE Connectivity Passive Product SP218RJT
SP218RJT
Part No.:
SP218RJT
Datasheet:
ShinYuaSP218RJT.pdf
Description:
RES SMD 18 OHM 5% 2.5W 4823
Resistance:
18 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2.5W
TemperatureCoefficient:
±30ppm/°C
Size/Dimension:
0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm)
Height-Seated(Max):
0.210 (5.33mm)
Datasheet:
ShinYuaSP218RJT.pdf
1. How to order SP218RJT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the SP218RJT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SP218RJT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SP218RJT.
7.How to contact us to get technical supports, such as SP218RJT pin diagram, SP218RJT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SP233RJT SP218RJT SP22R2JT SP2220RJT SP210KJT
Part Number SP233RJT SP218RJT SP22R2JT SP2220RJT SP210KJT
Resistance 18 Ohms 18 Ohms 18 Ohms 18 Ohms 18 Ohms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2.5W 2.5W 2.5W 2.5W 2.5W
Composition Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
TemperatureCoefficient ±30ppm/°C ±30ppm/°C ±30ppm/°C ±30ppm/°C ±30ppm/°C
OperatingTemperature - - - - -
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm) 0.478 L x 0.230 W (12.14mm x 5.84mm)
Height-Seated(Max) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm) 0.210 (5.33mm)