OptiFuse TPCC-R-15A
TPCC-R-15A
Part No.:
TPCC-R-15A
Datasheet:
ShinYuaTPCC-R-15A.pdf
Description:
CLASS CC FUSE, TIME DELAY 15A
CurrentRating(Amps):
15 A
VoltageRating-AC:
600 V
VoltageRating-DC:
300 V
BreakingCapacity@RatedVoltage:
5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Datasheet:
ShinYuaTPCC-R-15A.pdf
1. How to order TPCC-R-15A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TPCC-R-15A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPCC-R-15A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPCC-R-15A.
7.How to contact us to get technical supports, such as TPCC-R-15A pin diagram, TPCC-R-15A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TPCC-R-5A TPCC-R-10A TPCC-R-8A TPCC-R-3A TPCC-R-15A
Part Number TPCC-R-5A TPCC-R-10A TPCC-R-8A TPCC-R-3A TPCC-R-15A
CurrentRating(Amps) 15 A 15 A 15 A 15 A 15 A
VoltageRating-AC 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
VoltageRating-DC 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V
ResponseTime Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow Slow Blow
BreakingCapacity@RatedVoltage 5AG, 10mm x 38mm (Midget) 5AG, 10mm x 38mm (Midget) 5AG, 10mm x 38mm (Midget) 5AG, 10mm x 38mm (Midget) 5AG, 10mm x 38mm (Midget)