Toshiba Semiconductor and Storage TPH8R903NL,LQ
TPH8R903NL,LQ
Part No.:
TPH8R903NL,LQ
Manufacturer:
Toshiba Semiconductor and Storage
Category:
Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Package:
8-SOP Advance (5x5)
Datasheet:
ShinYuaTPH8R903NL,LQ.pdf
Description:
MOSFET N CH 30V 20A 8SOP
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
U-MOSVIII-H
ProductStatus:
Active
FETType:
N-Channel
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
DraintoSourceVoltage(Vdss):
30 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C:
20A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn):
10V
RdsOn(Max)@IdVgs:
8.9mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id:
2.3V @ 1mA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs:
9.8 nC @ 10 V
Vgs(Max):
±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds:
820 pF @ 15 V
FETFeature:
PowerDissipation(Max):
1.6W (Ta), 24W (Tc)
OperatingTemperature:
150°C (TJ)
MountingType:
Surface Mount
Category:
Datasheet:
ShinYuaTPH8R903NL,LQ.pdf
1. How to order TPH8R903NL,LQ on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the TPH8R903NL,LQ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TPH8R903NL,LQ?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TPH8R903NL,LQ.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image TK65A10N1,S4X SSM3K341TU,LF TPH8R903NL,LQ TK7S10N1Z,LQ SSM6K361NU,LF
Part Number TK65A10N1,S4X SSM3K341TU,LF TPH8R903NL,LQ TK7S10N1Z,LQ SSM6K361NU,LF
Series U-MOSVIII-H U-MOSVIII-H U-MOSVIII-H U-MOSVIII-H U-MOSVIII-H
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 20A (Tc) 20A (Tc) 20A (Tc) 20A (Tc) 20A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 10V 10V 10V 10V 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 8.9mOhm @ 10A, 10V 8.9mOhm @ 10A, 10V 8.9mOhm @ 10A, 10V 8.9mOhm @ 10A, 10V 8.9mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 2.3V @ 1mA 2.3V @ 1mA 2.3V @ 1mA 2.3V @ 1mA 2.3V @ 1mA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 9.8 nC @ 10 V 9.8 nC @ 10 V 9.8 nC @ 10 V 9.8 nC @ 10 V 9.8 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 820 pF @ 15 V 820 pF @ 15 V 820 pF @ 15 V 820 pF @ 15 V 820 pF @ 15 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 1.6W (Ta), 24W (Tc) 1.6W (Ta), 24W (Tc) 1.6W (Ta), 24W (Tc) 1.6W (Ta), 24W (Tc) 1.6W (Ta), 24W (Tc)
OperatingTemperature 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ)