E-T-A 520-K-01-SI-80A
520-K-01-SI-80A
Part No.:
520-K-01-SI-80A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ShinYua520-K-01-SI-80A.pdf
Description:
CIRC BRKR THRM MAGNETIC
Packaging:
Bulk
Series:
520
ProductStatus:
Active
MountingType:
Panel Mount
BreakerType:
Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps):
80A
VoltageRating-AC:
277 V
VoltageRating-DC:
110 V
ActuatorType:
Lever
NumberofPoles:
2
Illumination:
None
IlluminationVoltage(Nominal):
Category:
Circuit Breakers
Datasheet:
ShinYua520-K-01-SI-80A.pdf
1. How to order 520-K-01-SI-80A on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 520-K-01-SI-80A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 520-K-01-SI-80A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 520 520 520 520 520
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
BreakerType Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic Thermal Magnetic
CurrentRating(Amps) 80A 80A 80A 80A 80A
VoltageRating-AC 277 V 277 V 277 V 277 V 277 V
VoltageRating-DC 110 V 110 V 110 V 110 V 110 V