Sensata-Crydom CMX100D10
CMX100D10
Part No.:
CMX100D10
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
4-SIP
Datasheet:
ShinYuaCMX100D10.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 0-100V
  • Related Categories
Package/Case:
4-SIP
Packaging:
Bulk,Bulk
Series:
CMX
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
3 ~ 10VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 100 V
LoadCurrent:
10 A
On-StateResistance(Max):
10 mOhms
TerminationStyle:
PC Pin
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaCMX100D10.pdf
1. How to order CMX100D10 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CMX100D10 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMX100D10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CMX100D10.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as CMX100D10 pin diagram, CMX100D10 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CMX60D10 CMX60D5 CMX200D3 CMX100D10 CMX60D20
Part Number CMX60D10 CMX60D5 CMX200D3 CMX100D10 CMX60D20
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case 4-SIP 4-SIP 4-SIP 4-SIP 4-SIP
Packaging Bulk,Bulk Bulk,Bulk Bulk,Bulk Bulk,Bulk Bulk,Bulk
Series CMX CMX CMX CMX CMX
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
OutputType DC DC DC DC DC
Voltage-Input 3 ~ 10VDC 3 ~ 10VDC 3 ~ 10VDC 3 ~ 10VDC 3 ~ 10VDC
Voltage-Load 0 V ~ 100 V 0 V ~ 100 V 0 V ~ 100 V 0 V ~ 100 V 0 V ~ 100 V
LoadCurrent 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
On-StateResistance(Max) 10 mOhms 10 mOhms 10 mOhms 10 mOhms 10 mOhms