Sensata-Crydom CMX60D10
CMX60D10
Part No.:
CMX60D10
Datasheet:
ShinYuaCMX60D10.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 0-60V
Packaging:
Bulk
Voltage-Input:
3 ~ 10VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 60 V
LoadCurrent:
10 A
On-StateResistance(Max):
18 mOhms
Datasheet:
ShinYuaCMX60D10.pdf
1. How to order CMX60D10 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CMX60D10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMX60D10?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CMX60D10.
7.How to contact us to get technical supports, such as CMX60D10 pin diagram, CMX60D10 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CMX60D10 CMX60D5 CMX200D3 CMX100D10 CMX60D20
Part Number CMX60D10 CMX60D5 CMX200D3 CMX100D10 CMX60D20
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case 4-SIP 4-SIP 4-SIP 4-SIP 4-SIP
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
OutputType DC DC DC DC DC
Voltage-Input 3 ~ 10VDC 3 ~ 10VDC 3 ~ 10VDC 3 ~ 10VDC 3 ~ 10VDC
Voltage-Load 0 V ~ 60 V 0 V ~ 60 V 0 V ~ 60 V 0 V ~ 60 V 0 V ~ 60 V
LoadCurrent 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
On-StateResistance(Max) 18 mOhms 18 mOhms 18 mOhms 18 mOhms 18 mOhms