Sensata-Crydom CMX100D6
CMX100D6
Part No.:
CMX100D6
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
4-SIP
Datasheet:
ShinYuaCMX100D6.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 6A 0-100V
  • Related Categories
Package/Case:
4-SIP
Packaging:
Bulk,Box
Series:
CMX
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
3 ~ 10VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 100 V
LoadCurrent:
6 A
On-StateResistance(Max):
40 mOhms