Sensata-Crydom CMXE100D10
CMXE100D10
Part No.:
CMXE100D10
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
4-SIP
Datasheet:
ShinYuaCMXE100D10.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 10A 0-100V
  • Related Categories
Package/Case:
4-SIP
Packaging:
Bulk,Box
Series:
CMX
ProductStatus:
Active
MountingType:
Through Hole
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
20 ~ 28VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 100 V
LoadCurrent:
10 A
On-StateResistance(Max):
10 mOhms