Sensata-Crydom CMXE60D20
CMXE60D20
Part No.:
CMXE60D20
Datasheet:
ShinYuaCMXE60D20.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 20A 0-60V
Packaging:
Bulk,Box
Voltage-Input:
20 ~ 28VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 60 V
LoadCurrent:
20 A