Sensata-Crydom CMXE60D5
CMXE60D5
Part No.:
CMXE60D5
Datasheet:
ShinYuaCMXE60D5.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 5A 0-60V
Packaging:
Bulk,Box
Voltage-Input:
20 ~ 28VDC
Voltage-Load:
0 V ~ 60 V
LoadCurrent:
5 A
On-StateResistance(Max):
100 mOhms