Sensata-Crydom DR2220D20U
DR2220D20U
Part No.:
DR2220D20U
Manufacturer:
Sensata-Crydom
Category:
Solid State Relays
Package:
SSR with Integrated Heat Sink
Datasheet:
ShinYuaDR2220D20U.pdf
Description:
SSR RELAY SPST-NO 20A 1-200V
  • Related Categories
Package/Case:
SSR with Integrated Heat Sink
Packaging:
Bulk
Series:
DR22
ProductStatus:
Active
MountingType:
DIN Rail
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
OutputType:
DC
Voltage-Input:
4 ~ 32VDC
Voltage-Load:
1 V ~ 200 V
LoadCurrent:
20 A
On-StateResistance(Max):
34 mOhms
TerminationStyle:
Screw Terminal
Category:
Solid State Relays
Datasheet:
ShinYuaDR2220D20U.pdf
1. How to order DR2220D20U on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the DR2220D20U price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DR2220D20U?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DR2220D20U.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DR2220D20U pin diagram, DR2220D20U datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DR2220D20U DR2224D20U DR2224D20UR DR2224D30UR DR2220D30U
Part Number DR2220D20U DR2224D20U DR2224D20UR DR2224D30UR DR2220D30U
Manufacturer Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series DR22 DR22 DR22 DR22 DR22
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType DC DC DC DC DC
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V 1 V ~ 200 V
LoadCurrent 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A
On-StateResistance(Max) 34 mOhms 34 mOhms 34 mOhms 34 mOhms 34 mOhms